Atspausdinti straipsnį

Skirtingi SSL sertifikatai gali būti išduodami nuo kelių minučių iki 7 darbo dienų nuo užsakymo pateikimo datos. SSL sertifikatai, pagal patvirtinimo būdą ir išdavimo procesą, yra skirstomis į 3 pagrindinius tipus: Domain (DV), Organization (OV) ir Extended (EV).

Domain (DV) tipo SSL sertifikatai. Paprasčiausio tipo SSL sertifikatas. Šiuo atvejuSSL sertifikatas patvirtina, kad domenas yra registruotas ir asmuo, turintis administratoriaus teises, žino apie sertifikato prašymą ir jį patvirtina.

Patvirtinimo procesas dažniausiai yra atliekamas naudojant elektroninį paštą arba DNS. Sąvininko prašoma įrodyti turint administratoriaus teises, gaunant ir patvirtinant elektroninį laišką, siunčiamą į administracinį domeno paštą arba konfigūruojant specifinius DNS įrašus.

Užsakymą paprastai užtrunka apdoroti ir išduoti Domain tipo SSL sertifikatą nuo kelių minučių iki kelių valandų.Jeigu sertifikatas yra galiojantis ir išduotas patikimos sertifikavimo tarnybos, naršyklės rodo sėkmingai užtikrintą HTTPS ryšį, bei spynelę šalia URL. Pvz

Organization (OV) tipo SSL sertifikatai. Šio tipo sertifikatai patvirtina ne tik domeno nuosavybės teisę, bet taip pat sertifikate yra nurodomas įmonės pavadinimas, miestas, šalis.

Šio tipo SSL sertifikato išdavimo procesas yra panašus į DV tipo sertifikato išdavimą, tiek, kad reikia papildomai  pateikti informacijos įmonės tapatybei patvirtinti.

Užsakymą paprastai užtrunka apdoroti ir išduoti Organization tipo SSL sertifikatą nuo kelių valandų iki kelių dienų.

Jeigu sertifikatas yra galiojantis ir išduotas patikimos sertifikavimo tarnybos, naršyklės rodo sėkmingai užtikrintą HTTPS ryšį, bei spynelę šalia URL.  Taip pat peržiurint sertifikatą yra nurodoma įmonė, kuriai priklauso svetainė. Pvz
OV

Extended (EV) tipo SSL sertifikatai. Aukščiausio saugumo lygio SSL sertifikatai. Šio tipo sertifikatai patvirtina domeno nuosavybės teisę, įmonės tapatumą, bei juridinio asmens egzistavimą ir tipą.

Užsakant šio tipo sertifikatą yra pateikiama tokia pat informacija kaip ir OV sertifikato atveju. Tačiau, sertifikavimo tarnyba tikrina su įmone susijusius dokumentus gautus iš patikimų šaltinių, bei atlieka papildomus veiksmus ir patikrinimus. Neradus ar negavus kai kurių dokumentų, sertifikavimo tarnyba gali paprašyta juos pateikti.

Apdoroti užsakymą ir išduoti sertifikatą gali užtrukti iki 10 darbo dienų.

EV Tipo SSL sertifikatą parodo žalia svetainės adreso juosta naršyklėje, kuriame yra įmonės pavadinimas. Taip pat peržiurint sertifikatą yra nurodoma įmonė, kuriai priklauso svetainė. Pvz EV


Ar šis straipsnis Jums padėjo?
Taip pat perskaitykite
Kas yra Wildcard sertifikatai? (Peržiūros: 2807)
Kas yra SSL sertifikatas? (Peržiūros: 7338)
Kas yra SAN? (Peržiūros: 2542)