Atspausdinti straipsnį

Programinės įrangos pasirašymas (Code Signing)  – tai yra skaitmeninis procesas, kurio metu yra pasirašoma sukurta programinė įranga. Šis pasirašymas:
1) patvirtina programinės įrangos kūrėją
2) garantuoja, kad programinės įrangos kodas nebuvo  pažeistas arba sugadintas.


Paveikslas 1. Sėkmingai pasirašyta programinė įranga

Programinės įrangos pasirašymo sertifikatas (Code Signing certificate) – yra sertifikatas, kuris leidžia atlikti programinės įrangos pasirašymo procesą. Šio sertifikato pagrindas yra taip pat raktų pora, kuri susideda iš: privatus rakto – kurį sukuria CSR generavimo metu (todėl visada rekomenduojama generuoti CSR'ą tiesiogiai serveryje) ir viešojo rakto, kurį išduoda CA (sertifikavimo tarnyba), naudojant sugeneruotą CSR'ą.  

Programinės įrangos pasirašymo sertifikato techninės savybės, bei išdavimas yra labai panašus į OV SSL sertifikato. Šis sertifikatas taip pat turi savyje informaciją apie įmonę, kuri pasirašė programinę įrangą.
Programinės įrangos pasirašymo sertifikatas yra lyg skaitmeninis parašas, kuris parodo, kad ši programinė įranga priklauso Jums.  Klientas bet kada gali pažiūrėti kas sukūrė programinę įrangą, bei kam ji priklauso.

Programinės įrangos pasirašymo sertifikatu Jus galite pasirašyti programinę įrangą, veikiančią šiose platformose:
  • Microsoft Authenticode
  • Sun Java
  • Adobe AIR
  • Mac
  • Office VBA
Jeigu norite užsakyti programinės įrangos pasirašymo sertifikatą arba sužinoti kainas susisiekite su mumis el. paštu sales@sslcentras.lt
Ar šis straipsnis Jums padėjo?